Enter your keyword

Homeopatie králů

8 března 2023 uplynulo půl roku od úmrtí britské královny Alžběty II.

Málokdo ví, že královna Alžběta byla velkým zastáncem homeopatie, spolu s dalšími členy královské rodiny většinu svých zdravotních neduhů řešila právě pomocí homeopatie, proto nás ani příliš nepřekvapí, že oficiální příčina úmrtí, uvedená v úmrtním listu, byl pouze její vysoký věk, tedy stáří…….

Pojďme si krátce připomenout cestu královské rodiny k homeopatii a obrovskou podporu homeopatie, kterou královna veřejně preferovala.

Homeopatie může být pro některé lidi úplně nová disciplína, zejména pak pro mladší generace. Je to systém, který existuje již více než dvě stě let. Je zcela přirozený a téměř matematicko analytický vědecký, založený německým lékařem Samuelem Christianem Hahnemannem v roce 1796. Systém, který funguje na univerzálním principu podobnosti,: similia similibus currentur, což znamená „podobné se léčí podobným“. Stejně, jako podobné póly magnetů se odpuzují, když jsou umístěny blízko sebe. Když se dvě podobné nemoci (situace) setkají v jakémkoli systému, nemohou existovat odděleně, ale musí se sloučit. Onemocnění s vyšším nebo hlubším dopadem přirozeně zničí slabší podobnou nemoc a převezme systém. Pokud toto závažnější onemocnění vychází z daného homeopatického léku (je jím způsobeno), přirozené onemocnění je odsunuto, tj. zničeno. Stav umělého onemocnění způsobený homeopatickým lékem zmizí, jakmile jej přestanete podávat. Pacientovo zdraví je plně obnoveno. Již více než pět tisíc let je známo, že Číňané dávají suché chrasty získané z pustul neštovic jako profylakci neinfikovaným, aby je ochránili před infekcí neštovicemi. Podobně Jennerovy kravské neštovice chránily své nosiče před neštovicemi. Konvenční očkování jsou většinou založena na izopatii, která je vysvětlitelná stejným způsobem. To je také důvod pro první aforismus homeopatického organonu, „největším a jediným posláním lékaře je obnovit zdraví nemocných, nebo-li léčit, „.

Nad Buckinghamským palácem, oficiálním sídlem britského monarchy, byla spatřena dvojitá duha. Předtím byla také krátce spatřena duha nad hradem Windsor, když byla spuštěna vlajka Spojeného království. K těmto incidentům došlo při úmrtí nejdéle sloužícího britského monarchy, královny Alžběty II. 8. září 2022, která vládla sedmdesát let. Homeopaté po celém světě si budou pamatovat Její Veličenstvo za to, že stála pevně na straně pravdy a navzdory bouřlivým pokusům homepatii démonizovat, preferoval pro svou léčbu tuto alopatickou metodu. Všichni jsme vyjádřili tak bezvýhradnou soustrast britské královské rodině nad jejím skonem. Královna Alžběta II. používala homeopatickou medicínu po celý svůj život. Byla horlivou zastánkyní homeopatie. Je známo, že královna vždy cestovala s homeopatickou sadou s 60 léky v koženém pouzdře.

Od doby, kdy královna Adelaide (1792-1849), manželka krále Viléma IV., v roce 1835 veřejně vyjádřila zájem o „nový systém medicíny“, britská královská rodina hluboce oceňuje a velmi podporuje homeopatickou léčbu. Královna Adelaide trpěla vážným onemocněním, které odolávalo nejlepším snahám dvorních lékařů. Proto byl kontaktován Dr. John Ernst Stapf (1788-1860), jeden z nejstarších a věrných kolegů Samuela Hahnemanna. Jeho léčbou byla královna vyléčena, což vedlo k začátku neochvějné podpory homeopatie britskou královskou rodinou. Různí králové a královny Velké Británie od té doby otevřeně vyhledávali lékařské služby homeopatických lékařů.

Mezi britskými aristokraty, kteří se zvláště zajímali o homeopatii, byla markýza z Angelesey. Přes britský kanál La Manche, dorazila do Paříže, aby se zde léčila zakladatelem homeopatie, Dr. Samuelem Hahnemannem. Nesmírně pomohla rané publicitě a popularitě homeopatie, když zejména mezi vyššími třídami v Anglii propagovala homeopatii. Britský homeopat dr. Harrisi Dunsfordovi (1808-1847) jí věnoval knihu, kterou napsal o homeopatii (Dunsford, 1842). Toto věnování tak veřejně podpořilo zájem o homeopatii napříč celým královstvím i mimo něj.

Princezna Mary, která se později stala královnou Marií (1855-1953) a manželkou krále Jiřího V., usilovala o přesun a rozšíření Londýnské homeopatické nemocnice. Byl to také akt ocenění homeopatie králem Jiřím V, který trpěl mořskou nemocí a pomocí homeopatie se léčil.

Král Edward VII (1841-1910) pokračoval v královské tradici používání homeopatické medicíny jak pro sebe, tak pro svá zvířata., Dr. Frederick Hervey Forster Quin (1799-1878), blízký přítel krále , byl prvním britským lékařem, který se stal homeopatem. Dcera krále Eduarda, Maud (1869-1938) se provdala za norského krále Haakona VII. a oba zaměstnávali a využivali lékařské služby homeopata, Dr. Johna Weira, MD. Sir John Weir byl homeopatickým lékařem šesti monarchů.

Král Edward VIII (1894-1972) známý jako princ Edward, vévoda z Windsoru, po své abdikaci v roce 1936 nosil své homeopatické léky v kapse. Jeho bratr, král Jiří VI. (1895-1952), měl také zvláštní zálibu v homeopatii. Jednoho ze svých dostihových koní pojmenoval Hypericum, po homeopatickém léku používaném k poranění nervů. O Jiřím VI. Je známo, že je sám zkušeným uživatelem homeopatie. Formálně udělil užívání královského titulu Londýnské homeopatické nemocnici, nyní nazývané Royal London Homeopathic Hospital. Až do své smrti byla královna matka (1900-2002) hlavní královskou patronkou Britské homeopatické asociace. Dožila se věku 101 let. Byla druhou nejdéle žijící britskou královskou, první byla princezna Alice (1901-2004), snacha královny Marie a krále Jiřího V. Oba byli celoživotními, vášnivými podporovateli homeopatie.

Po desetiletí byl lékařem jejího Veličenstva, zesnulé královny Alžběty II., homeopatický lékař Dr. Peter Fisher. Dr. Peter Fisher byl ředitelem výzkumu v Královské londýnské homeopatické nemocnici pro integrovanou medicínu, největším evropském centru integrativní medicíny. Až do své nedávné smrti byla královna Alžběta II. patronkou Královské homeopatické nemocnice v Londýně. V roce 2019 se princ Charles stal patronem Fakulty homeopatie, profesionální organizace lékařských homeopatů ve Velké Británii. Stručně řečeno, v daleké historii a i nyní, v současnosti, členové britské královské rodiny intenzivně využívají pro udržení svého zdraví pomoc homeopatie.

Konečně na závěr by nemělo být pro nikoho překvapením, že britská královská rodina se může pochlubit vzdělanými osobami a také má přístup k nejlepším lékařským službám na světě. Nicméně ve své neomezené rodinné moudrosti, inteligenci a vnímání se rozhodli rozvíjet homeopatii jako klíčovou součást integračního přístupu k wellness a dlouhověkosti.

Volný překlad a úprava by ŠK

zdroj: Zde

Autor : Dr. Frank Okeke 16.září 2022

zdroj: Zde
Ⓒ 2022 Všechna práva vyhrazena